wykonawcy - drumbattle

Idź do spisu treści

Menu główne

wykonawcy

koncerty

Ferbi NTE - to kolaboracja zespołu NOTTOOEASY z raperem Ferbi. Projekt stworzony przez czworkę muzyków jest synergią eksperymentalnej muzyki elektronicznej z hip-hopem i elementami jazzu. Chociaż kolaboracja powstała niespełna rok temu, artysci mają na swoim koncie kilka koncertow opartych na własnym repertuarze, a od niedawna organizują cykliczne wydarzenie Hip-Hop Jam Session, łaczace improwizację muzyczną z rapem i freestylem. To tak naprawdę przeniesienie praktykowanego przez chłopakow spedzania wolnego czasu na deski sceny - wspólne jamowanie wypełnia duzą część ich spotkan. Prywatnie, wszyscy członkowie kolaboracji znają się od ponad dziesieciu lat i wspolnie wykształcili unikatowe flow, ktore może odczuć kazdy odbiorca.


Rykała Olaf - ur. 25 czerwca 1999 roku w Bielsku Białej. Absolwent POSM im. K. Szymanowskiego w Katowicach (2018), w klasie perkusji dr Krzysztofa Jaguszewskiego. Laureat pierwszych nagród na konkursie Drum Battle w Legnicy w latach 2009,2013 i 2017. Zdobywca Grand Prix  Drum Fest w 2017 roku w Opolu. Nominowany do Polskich Nagród Perkusyjnych 2018-nadzieja perkusyjna. Współpracuje/współpracował m.in: FERBI NTE, Natalia Sikora, Jakub Kawalec, Marcin Bzyk (WU-HAE), Max Bravura. Absolwent Katedry Muzyki Współczesnej i Jazzu na Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie dr Łukasza Żyta oraz dr Wojciecha Fedkowicza.

Jazz Dreamers - wrocławski zespół grający jazz tradycyjny założony w 2019 roku przez Macieja Walczyńskiego. Po pandemicznej przerwie zespół wrócił do gry, w nowym, zmienionym składzie. Stylistyka Jazz Dreamers ewoluowała z pierwotnych form jazzu tradycyjnego do stylu reprezentowanego przez zespoły Fletchera Hendersona, Duke’a Ellingtona i Count’a Basiego, czy Casa Loma Orchestra. Po reaktywacji zespół jest współprowadzony przez założyciela - puzonistę Maciej Walczyńskiego  i trębacza Tomasza Marchewkę. Szeregi zespołu zasilają melodycy: Paweł Netzel - klarnet, Zuzanna Talik - saksofon altowy i Antoni Krasowski - trąbka oraz członkowie sekcji rytmicznej: Krzysztof Banaś – gitara, Mateusz Muzioł – perkusja i Maciej Mazur – kontrabas.

Repercussion - to zespół którego naczelną ideą jest  wykonawanie muzyki, z wykorzystaniem bogatego instrumentarium perkusyjnego. Grupa swobodnie porusza się w  różnych stylistykach – od muzyki etnicznej, przez blues  i jazz aż po kompozycje z kręgu współczesnej muzyki klasycznej. Niezwykle ciekawym nurtem, który zespół uprawia jest „teatr instrumentalny”, polegający na  teatralizacji (wizualizacji) gry instrumentalnej. Charakterystyczne dla tego nurtu jest wykorzystywanie jako instrumentów przedmiotów codziennego użytku, elementy gry aktorskiej, ruchu scenicznego oraz happeningu.
Członkowie zespołu (Jacek Muzioł - założyciel i  kierownik artystyczny, Bartłomiej Dudek, Radosław Jędraś,  Miłosz  Rutkowski) są absolwentami perkusji wrocławskiej Akademii Muzycznej, na co dzień aktywnie działającymi na rynku muzycznym jako wykonawcy oraz pedagodzy. Grupa ma na swoim koncie liczne koncerty m.in. podczas Festiwalu Crossdrumming w Warszawie, Międzynarodowego Forum Perkusjiw Żaganiu, Festiwalu Rytmu Drumbattle w Legnicy i Nurt Off Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zespół prowadzi także bogatą działalność edukacyjną adresowaną do dzieci i młodzieży.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego