wykładowcy - drumbattle

Idź do spisu treści

Menu główne

wykładowcy

warsztaty

Fedkowicz Wojciech - perkusista, kompozytor, pedagog. Laureat Bielskiej Zadymki Jazzowej, zdobywca Grand Prix na festiwalu Jazz Juniors oraz zdobywca nagrody ZAIKSu w konkursie Jazz Nad Odrą. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jako lider formacji Wojtek Fedkowicz Noise Trio wydał dwie płyty: Post-Digital Dreamers (2013) oraz Distant Heroes (2020). W duecie z żoną, harfistką Agnieszką Grelą-Fedkowicz wydał dwie autorskie płyty Imaginary Space (2018) oraz Punkty wyjścia (2023). Współpracował m.in. z Grzegorzem Turnauem, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Moniką Brodką, O.S.T.R., Krzysztofem Cugowskim, Januszem Radkiem, grupą Laboratorium, Leszkiem Możdżerem, Michałem Urbaniakiem, China Moses. Wziął udział w nagraniu kilkunastu płyt, muzyki do seriali oraz programów telewizyjnych. Jest autorem muzyki do filmów animowanych oraz reklam. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji prof. Jana Pilcha. Od października 2010 roku jest wykładowcą w Katedrze Jazzu na macierzystej uczelni. W 2014 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych.

Jarosz Przemysław - perkusista związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym od początku studiów na tamtejszej Akademii Muzycznej w 1999 r. W czasie studiów finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej (Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Dominik Bukowski, Wojciech Staroniewicz, Piotr Wyleżoł, Piotr Lemańczyk, Krystyna Stańko) występując na większości polskich festiwali jazzowych. Od 2005r kontynuuje pracę dydaktyczną i naukową, w 2014r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie instrumentalistyka. Obecnie prowadzi klasę perkusji jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz klasę perkusji jazzowej w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Lider zespołu Yarosh Organ Trio (Tomasz Pruchnicki i Kajetan Galas), z którym nagrał pięć albumów „Yarosh Organ Trio” 2016, „Alterakcje” 2018, „Progressive Synthesis” 2021, „Żyj kolorowo” (towarzysząc kwartetowi wokalnemu The Sound Pack) 2022 oraz „Progressive Synthesis LIVE” 2024.

Miler Bartek - perkusista - solista, kameralista, muzyk sesyjny, multiinstrumentalista, aranżer, producent, kompozytor i pedagog. Prowadzi warsztaty i masterclass’y w wyższych uczelniach muzycznych i szkołach muzycznych drugiego stopnia na terenie Polski. Został doceniony jako perkusista na konkursach i przesłuchaniach w skali ogólnopolskiej i światowej jako nieprzeciętny solista i kameralista. Jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych w Polsce, Włoszech, Niemczech, Holandii, Grecji i Francji.  W latach 2014-2016 był uczestnikiem zakwalifikowanym do jednego z najbardziej prestiżowych konkursów solowych o randze światowej w Monachium – „ARD International Music Competition” oraz został laureatem nagrody „Annelie” na największym konkursie perkusyjnym na świecie „TROMP International Percussion Competition Eindhoven” przyznaną przez zewnętrzną komisje „młodych” za najlepszą osobowość muzyczną konkursu. Jest również laureatem programów stypendialnych takich jak Stypendium Ministra Kultury "Młoda Polska", „Kultura w Sieci”, „Kultura na Wynos”, stypendiów Prezydenta Miasta Poznania czy ADAMI (we Francji). Koncertował jako solista w takich salach jak Schola Cantorum w Paryżu, w Sali Kameralnej NOSPR’u, w CK Zamek w Poznaniu na festiwalu „Poznańska Wiosna Muzyczna”. Jako solista wykonał wraz z Kacprem Smolińskim jego premierę Podwójnego Koncertu na Harmonijkę chromatyczmą, Marimbe i Orkiestrę Smyczkową w Filharmonii Poznańskiej z orkiestrą „Amadeus” pod batutą Agnieszki Duczmal dla Dwójki Polskiego Radia. Bartek Miler jest wielokrotnie nagradzany za propagowanie sztuki perkusyjnej w kraju oraz za jego dzialałność kompozytorską, między innymi za wyprodukowanie międzynarodowego projektu podczas pandemii „If Only I...” w czerwcu 2020 roku. W 2023 roku został nagrodzony przez Ministra Kultury Odznaką Honorą „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Stale współpracuje tworząc nietuzinkowe trio z wybitnymi solistami - gitarzystą Łukaszem Kuropaczewskim i akordeonistą Maciejem Frąckiewiczem. Jest również perkusistą kwartetu Marka Napiórkowskiego w projekcie „Hipokamp” oraz jest częścią zespołu jazzowego Kacpra Smolińskiego, dla którego nagrał na jego płycie wszelkie partie perkusyjne. Bartek Miler ukończył studia magisterskie w Narodowym Konserwatorium Muzycznym w Lyonie, we Francji, w klasie perkusji prowadzonej przez wybitnego międzynarodowego solistę i pedagoga Jean Geoffroy. We wrześniu 2021 uzyskał tytuł doktora sztuki (w specjalności perkusja) z wyróżnieniem. W tym samym roku został finalistą programu Masterclass Fundacji Norblina oraz laureatem i uczestnikiem Songwriting Camp Zaiks za jego twórczość kompozytorską. Od 2022 roku należy do elitarnej grupy muzycznej „Polish Audio Community” stworzoną przez polskiego kompozytora Pawła Górniaka. Obecnie prowadzi swoją klasę perkusji klasycznej w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Muzioł Jacek - absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na codzień muzyk perkusista współpracujący z instytucjami artystycznymi (Narodowe Forum Muzyki, Teatr Muzyczny Capitol). Jest założycielem i kierownikiem artystycznym grupy perkusyjnej REPERCUSSION oraz pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Rytmu DRUMBATTLE. Swoje bogate doświadczenie artystyczne wykorzystuje w pracy z młodzieżą -  jest nauczycielem perkusji w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Legnicy oraz OSM i SM I st. nr 2 we Wrocławiu. W 2011 wraz z grupą wrocławskich perkusistów powołał do życia Fundację Repercussion, która inicjuje wiele projektów kulturalnych, między innymi prowadzi szkołę perkusyjną DRUMCLINIC.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego