jurorzy/wykładowcy - drumbattle

Idź do spisu treści

Menu główne

jurorzy/wykładowcy

archiwum > drumbattle 2014

prof. Jacek Wota - wybitny perkusista i pedagog, nauczyciel kilku pokoleń  perkusistów. Na co dzień  pracownik naukowy Katedry Instrumentów Dętych i Perkusji Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Poznaniu, perkusista Filharmonii im. W. Lutosławskiego we Wrocławiu. Jako  solista, kameralista i muzyk orkiestrowy  koncertował w wielu krajach Europy, a także w USA i Korei Płd.  Ma na swoim koncie liczne nagrania płytowe. Jest jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów perkusyjnych, prowadzi kursy mistrzowskie, warsztaty, seminaria i kongresy  perkusyjne w kraju i za granicą.

Waldemar Franczyk - laureat wielu nagród m.in. Stypendium Fundacji Yamaha (2001), I nagroda na Jazz Rock Festival 2003 w Olsztynie, Grand Prix na Festiwalu Jazz Krokus (2005), Grand Prix  Jazz nad Odrą (2006) oraz indywidualną nagrodę dla najlepszego instrumentalisty. Zainteresowania muzyką rozrywkową w połączeniu z doświadczeniem i warsztatem muzyki klasycznej i współczesnej pozwalają mu na poruszanie się w wielu nurtach muzycznych, współpracuje z: MoszczyńskiPietsch&Bibobit, Green Light Project , Lubuskie Biuro Koncertowe, QuotlibetOrchestra, Filharmonia Zielonogórska, Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie jest wykładowcą klasy perkusji na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, na Uniwersytecie Zielonogórskim na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej oraz nauczycielem w Szkole Muzycznej w Chełmży.

Mariusz Mocarski - perkusista sesyjny, koncertujący i nagrywający z wieloma artystami reprezentującymi różne style muzyczne. Występował m.in. z Krzysztofem Kiljańskim, Marysią Sadowską, Patrycją Markowską, Justyną Steczkowską, Robertem Janowskim, Agnieszką Chylińską i wielu innymi... Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt CD.  Ponadto jest aktywnym pedagogiem, prowadzi pokazy i warsztaty perkusyjne. W roku 2010 zdobywa II miejsce w ogólnopolskim konkursie gry na zestawach V-drums organizowanym przez firmę Roland. Od 2010 jest członkiem Towarzystwa Sztuki Perkusyjnej, które pełni funkcję polskiego oddziału Percussion Arts Society – największej na świecie organizacji perkusyjnej. Mariusz jest endorserem naciągów EVANS, pałek PRO-MARK, perkusji PEARL, perkusji  V-drums ROLAND

Tomasz Sowiński - muzyk jazzowy, perkusista, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji (1995). Występował i nagraywał płyty z muzykami takimi jak Maciej Sikała, Leszek Możdżer, Piotr Wojtasik, Sławek Jaskułke, Sopot Hamburg Jazz Quintet, Jerzy Małek i Wojciech Staroniewicz, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Wojciech Karolakiem, Emil Kowalski, Jerzym Dudusiem Matuszkiewiczem, Tomaszem Szukalskim, Piotrem Cieślikowskim, zespołem Miłość, Mikołajem Trzaską i Andrzejem Stasiukiem. Jest również założycielem i liderem Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group (C.I.G.), która ma w swoim dorobku dwie płyty – Illustration (2006) i Synergy (2009). Od 2005 roku jest wykładowcą Studium Jazzu i Muzyki Rozrywkowej przy Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego