jurorzy/wykładowcy - drumbattle

Idź do spisu treści

Menu główne

jurorzy/wykładowcy

archiwum > drumbattle 2022

Bednarz "Bandaż" Michał - absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale Jazz i Muzyka Estradowa. Muzyk sesyjny oraz nauczyciel gry na perkusji. Bardzo wszechstronny stylistycznie perkusista - świetnie odnajduje się w takich gatunkach jak hard rock, przez odmiany metalu, funk, blues, jazz oraz pop. Współpracował  z takimi zespołami jak: Esqarial - techniczny death metal (2006-2010) - zespół Marka Pająka, wieloletniego gitarzysty grupy Vader; Full X Trio – fusion/jazz (2011-2017) - zespół Adama Fulary - wirtuoza gitary dwugryfowej, znanego z gry tappingiem oburęcznym; Trzynasta w Samo Południe – hard rock (2013-2019).
W 2019 rusza Szkoła Perkusyjna Top Cios czyli autorska szkoła Michała. Na ten moment uczy się w niej ponad 30 perkusistów. Aktualnie Michał pracuje przede wszystkim jako muzyk sesyjny w studio oraz na wrocławskiej scenie muzycznej min z Teatrem Muzycznym Capitol, Justyną Szafran, Olą Turoń, Natalią Szczypułą czy Silesian Jazz Orchestra.


Jahr Marcin - ukończył Liceum Muzyczne w Bydgoszczy oraz Akademię Muzyczną w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Od ponad 30 lat stale współpracuje z Janem "Ptaszynem" Wróblewskim. W trakcie swojej kariery muzycznej, grał praktycznie ze wszystkimi najbardziej znanymi muzykami polskimi, a nazwiska niektórych artystów zagranicznych, z którymi koncertował, to np. Mike Mainieri, Vadim Brodski, Garisson Fewell, Pete Lockett, Ed Schuller. Muzyk ma w swoim dorobku płytowym ponad 40 albumów nagranych mi.in z Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Jackiem i Wojtkiem Niedzielami, Krzysztofem Herdzinem, Funky Groove, Piotrem Wojtasikiem, Wojciechem Majewskim, Adamem Wendtem i innymi. Perkusista jest również cenionym pedagogiem - uczył na Uniwersytecie Zielonogórskim, w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie, a także był wykładowcą na wielu warsztatach muzycznych, np. w Pradze (Republika Czeska), Leichlingen (Niemcy), a w Polsce - w Puławach, Pułtusku, Lesznie oraz na wielu jednorazowych klinikach perkusyjnych w różnych miastach naszego kraju. Obecnie, oprócz "Ptaszyna" Wróblewskiego, może poszczycić się stałą współpracą z Adamem Wendtem (Power Set oraz Adam Wendt & Friends), Big Collective Bandem Wiesława Pieregorólki, Andrzejem Łukasikiem oraz Januszem Szromem. Artysta współpracuje również z warszawskimi teatrami "Syrena" oraz Mazowieckim Teatrem Muzycznym. W 2016 roku został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Muzioł Jacek - absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na codzień muzyk perkusista współpracujący z instytucjami artystycznymi (Filharmonia Wrocławska, Teatr Muzyczny Capitol). Jest założycielem i kierownikiem artystycznym grupy perkusyjnej REPERCUSSION oraz pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Rytmu DRUMBATTLE. Swoje bogate doświadczenie artystyczne wykorzystuje w pracy z młodzieżą -  jest nauczycielem perkusji w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy oraz PSM I st. nr 2 we Wrocławiu. W 2011 wraz z grupą wrocławskich perkusistów powołał do życia Fundację Repercussion, która inicjuje wiele projektów kulturalnych, między innymi prowadzi szkołę perkusyjną DRUMCLINIC.

Polak Beata - ukończyła  Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie perkusji. Jest nauczycielem dyplomowanym w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Koncertowała i nagrywała płyty z takimi zespołami i wykonawcami jak: Syndicate, Sweet Noise, Maryla Rodowicz, Armia, Houk, Arka Noego, Tomasz Budzyński, Elevator, Michał Szpak, Jorn Lande (Norwegia), projekt „Stutthof. Apel Cieni”. Obecnie gra z progresywno-metalowym zespołem Wolf Spider, z którym odbyła trasę koncertową po Chinach i kończy nagrywanie płyty oraz z zespołem 2Tm2,3 (Litza, Budzy, Maleo). Współpracuje rówież z Dziewczęcym Chórem „Skowronki” koncertując w Niemczech, na Sycylii, w Rumunii, USA (Cornegie Hall), Boliwii.


Wota Jacek - ukończył PWSM we Wrocławiu w klasie perkusji Eugeniusza Waloszczyka w 1977 roku, a w 1974 roku został zatrudniony w  Orkiestrze Filharmonii Wrocławskiej, gdzie od 1980 roku jest solistą w grupie perkusji. Jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy koncertował w Polsce, w wielu krajach  Europy, a także w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej. Dokonał światowych i polskich prawykonań utworów na perkusję, występował na renomowanych festiwalach muzycznych, nagrywał dla rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych i firm fonograficznych.  Obok działalności artystycznej prowadzi aktywną działalność pedagogiczną; w 1977 roku został zatrudniony we wrocławskiej PWSM (obecnie Akademia Muzyczna), gdzie przeszedł kolejne etapy drogi naukowo-dydaktycznej, których zwieńczeniem było nadanie mu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytułu naukowego profesora sztuk muzycznych w 2000 roku. Jest regularnie zapraszany do udziału w pracach jury krajowych i międzynarodowych konkursów perkusyjnych, bierze udział jako wykładowca w kursach mistrzowskich, warsztatach, seminariach i kongresach perkusyjnych w kraju i za granicą.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego