jurorzy/wykładowcy - drumbattle

Idź do spisu treści

Menu główne

jurorzy/wykładowcy

archiwum > drumbattle 2023

Dobrowolski Paweł - absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji Adama Buczka w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2019 roku uzyskał tytuł doktora sztuki na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Jest wykładowcą w klasie perkusji na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach a także  Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w  Puławach i  Chodzieży.
Miał okazję występować i współpracować z takimi artystami jak: Anna Maria Jopek, Nigel Kennedy, Terence Blanchard, Randy Brecker, Richard Bona, Dhafer Youssef, Mino Cinelu, Jeff Beck, Gonzalo Rubalcaba, Gil Goldstein, Makoto Ozone, NDR Big Band, Maria Schneider Jazz Orchestra, Jacques Schwarz-Bart, Gordon Haskell, Brad Terry, Luis Ribeiro, SBB, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Laboratorium, Young Power, Zbigniew Wegehaupt, Krzysztof Ścierański, Janusz Skowron, Henryk Miśkiewicz, Andrzej Olejniczak, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Krzysztof Herdzin, Adam Bałdych, Robert i Wojciech Majewscy, Jacek i Wojciech Niedzielowie, Mieczysław Szcześniak, Włodek Pawlik, Krzesimir Dębski, Anna Jurksztowicz, Adam Klocek, Kuba Badach, Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Paweł Tomaszewski, Rafał Sarnecki, Kroke, Grzech Piotrowski, Monika Borzym, Beata Przybytek, Marta Król, Kinga Głyk, Gary Guthman, Mariusz Bogdanowicz, Marek Bałata, Anna Serafińska, Paweł Kaczmarczyk, Ola Tomaszewska, Michał Wróblewski, Tomasz Szymuś Orkiestra, Łona i Webber, Marika, Bovska, Bisquit, Carmen Moreno, Monika Kuszyńska, Zakopower, Sasha Strunin, Marek Dyjak, Adam Nowak, Karim Martusewicz, Rasm AlMashan i wielu innych.
Zdobywca nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2006 w kategorii płyta roku - muzyka jazzowa za udział w nagraniu albumu „Assymetry“ Zbigniewa Namysłowskiego. Posiada również wiele nominacji do wspomnianej nagrody: „Moderate Haste” Quintetu Jacka Namysłowskiego (2015); „Tęskno mi, tęskno” Olgi Boczar (2016); „Trójka Live” Sextetu Marka Napiórkowskiego (2017); „The Optimist” Grzegorza Nagórskiego (2018); „Dobrze, że jesteś” Zbigniewa Wodeckiego (2019); „Dla Dzieci” zespołu Karimski Club (2019); „Hipokamp” Marka Napiórkowskiego (2020); My Planet” zespołu Marta Wajdzik Quartet (2021).
Wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w kategorii Perkusista Roku w corocznej ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum. W 2017 roku zaliczony do grona „101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów” magazynu Perkusista.
Jest laureatem wielu nagród w ramach festiwali i konkursów, m. in:  I nagrody i statuetki „Aniołka Jazzowego” na festiwalu „Bielska Zadymka Jazzowa” (2004 i 2005); GRAND PRIX w kategorii zespołowej 40 Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego  „Jazz Nad Odrą 2004”; I nagrody na na Międzynarodowym Konkursie Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych  „Jazz Juniors” (2002 i 2005); Wyróżnienia dla instrumentalisty na „Jazz Juniors 2004”; „Swingujący Kruk” - wyróżnienie dla instrumentalisty na „II-nd Hot Jazz Spring - Częstochowa 2003”; I nagrody na „Konkursie Zespołów Jazzowych” w Radomiu (2004); I nagrody zespołowej na „Kultursalon
 Horbiger 2004” w Wiedniu; I nagrody zespołowej „Klucz do Kariery” na „Pomorskiej Jesieni Jazzowej” (2004).
W dotychczasowym dorobku posiada ponad 60 nagranych płyt jak również muzykę do seriali oraz udział w programach telewizyjnych stacji polskich TVP1, TVP2, POLSAT, TVN oraz zagranicznych: RTL, ZDF, BBC, MEZZO
Występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych min: w Australii, Japonii, Korei Płd., Chinach, Indonezji, Indiach, Singapurze, Hongkongu, Tajwanie, Libanie, Izraelu, Palestynie, Turcji, Niemczech, Czechach, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Luksemburgu, Szwajcarii, Austrii, Hiszpanii, Włoszech, Rosji, Rumunii, Serbii, Ukrainie, Estonii, Łotwie, Białorusi, Szwecji, Norwegii, USA, Meksyku.
Miał okazję koncertować na wielu prestiżowych scenach np: Royal Albert Hall w Londynie, Olympia w Paryżu, Opera w Tel Avivie, filharmoniach w Europie i na świecie, scenach klubowych min: Ronnie Scott’s w Londynie, Blue Note w Tokio i w Mediolanie, New Morning w Paryżu, oraz wielu innych.


Muzioł Jacek - absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na codzień muzyk perkusista współpracujący z instytucjami artystycznymi (Filharmonia Wrocławska, Teatr Muzyczny Capitol). Jest założycielem i kierownikiem artystycznym grupy perkusyjnej REPERCUSSION oraz pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Rytmu DRUMBATTLE. Swoje bogate doświadczenie artystyczne wykorzystuje w pracy z młodzieżą -  jest nauczycielem perkusji w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy oraz PSM I st. nr 2 we Wrocławiu. W 2011 wraz z grupą wrocławskich perkusistów powołał do życia Fundację Repercussion, która inicjuje wiele projektów kulturalnych, między innymi prowadzi szkołę perkusyjną DRUMCLINIC.

Ostrowski Paweł - wrocławski muzyk perkusista. Współtwórca wielu projektów muzycznych, perkusista sesyjny, czynny edukator. Autor dwóch podręczników do nauki gry na perkusji ("Kompletny Trening" i "Perkusista Stylowy") oraz szkoły na cajon ("Cajon dla każdego"). Od lat współpracuje z "Magazynem Perkusista", tworząc materiały edukacyjne oraz z portalem InfoDrum.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Poza publikacjami książkowymi tworzy edukacyjne materiały online, m.in. szkołę perkusji online 4Drummer.  Zwycięzca plebiscytu "Magazynu Perkusista" Polskich Nagród Perkusyjnych w kategorii "Osobowość Perkusyjna Roku 2019".
Na co dzień Paweł współtworzy wiele projektów muzycznych, grając m.in. z Leszkiem Cichońskim w "Blues Rock Guitar Workshop", ze Stanem Borysem, z prof. Janem Miodkiem, z aktorami teatru Capitol, tworzy muzykę do spektakli (m.in. Wrocławski Teatr Pantomimy) i prowadzi warsztaty perkusyjne, cajonowe oraz swoją własną szkołę gry, łącząc skuteczność nauki z dobrą zabawą i terapeutyczną funkcją muzykowania.


Zagórski  Adam - jest jazzowym perkusistą, pianistą i kompozytorem, związany z kilkoma zespołami, w tym: ZK Collaboration, Jazz Forum Machine i Weezdob Collective. Wydał również album w renomowanej serii POLISH JAZZ i jest artystą Warner Music i Yamaha Music Europe.
Występował w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce, Niemczech, Danii, Czechach, Francji, Hiszpanii, na Ukrainie, w Szwecji, Belgii, Holandii, Białorusi, Słowacji, we Włoszech, Rumunii, USA, Turcji, Litwie, Łotwie, Izraelu, Katarze i Indonezji. Jego pasja do muzyki przyniosła mu uznanie w branży, a jego talent nadal inspiruje i zachwyca publiczność.
Jest wykładowcą na Akademii Muzycznej w Łodzi w Instytucie Instrumentalistyki Jazzowej oraz wykładowcą gościnnym dla organizacji Internal Compass  Music z siedzibą w Izraelu. Brał udział w konferencjach Jazz Education Network na Florydzie i prowadził zajęcia na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży.

W 2018 roku otrzymał stypendium "Młoda Polska" od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki.

Kaliszuk Dariusz   - absolwent klasy perkusji wrocławskiej Akademii Muzycznej. Po ukończeniu studiów w ramach Stypendium Ministra Kultury przebywał na Kubie, gdzie doskonalił swój warsztat perkusyjny. Po powrocie do kraju związał się z Akademią Muzyczną we Wrocławiu gdzie pracuje do dziś w charakterze wykładowcy w klasie perkusji w Zakładzie w Muzyki Jazzowej. Był członkiem takich zespołów jak Salted Peanuts i Funky Groove. Współpracował z orkiestrą ALEX BAND i KUKLA BAND. Obecnie związany jest również z wrocławskim Teatrem Muzycznym CAPITOL.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego