jurorzy - drumbattle

Idź do spisu treści

Menu główne

jurorzy

konkurs

Dobrowolski Paweł - absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie perkusji Adama Buczka w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2019 roku uzyskał tytuł doktora sztuki na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Jest wykładowcą w klasie perkusji na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach a także  Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w  Puławach i  Chodzieży.
Miał okazję występować i współpracować z takimi artystami jak: Anna Maria Jopek, Nigel Kennedy, Terence Blanchard, Randy Brecker, Richard Bona, Dhafer Youssef, Mino Cinelu, Jeff Beck, Gonzalo Rubalcaba, Gil Goldstein, Makoto Ozone, NDR Big Band, Maria Schneider Jazz Orchestra, Jacques Schwarz-Bart, Gordon Haskell, Brad Terry, Luis Ribeiro, SBB, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak, Laboratorium, Young Power, Zbigniew Wegehaupt, Krzysztof Ścierański, Janusz Skowron, Henryk Miśkiewicz, Andrzej Olejniczak, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagórski, Krzysztof Herdzin, Adam Bałdych, Robert i Wojciech Majewscy, Jacek i Wojciech Niedzielowie, Mieczysław Szcześniak, Włodek Pawlik, Krzesimir Dębski, Anna Jurksztowicz, Adam Klocek, Kuba Badach, Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Paweł Tomaszewski, Rafał Sarnecki, Kroke, Grzech Piotrowski, Monika Borzym, Beata Przybytek, Marta Król, Kinga Głyk, Gary Guthman, Mariusz Bogdanowicz, Marek Bałata, Anna Serafińska, Paweł Kaczmarczyk, Ola Tomaszewska, Michał Wróblewski, Tomasz Szymuś Orkiestra, Łona i Webber, Marika, Bovska, Bisquit, Carmen Moreno, Monika Kuszyńska, Zakopower, Sasha Strunin, Marek Dyjak, Adam Nowak, Karim Martusewicz, Rasm AlMashan i wielu innych.
Zdobywca nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2006 w kategorii płyta roku - muzyka jazzowa za udział w nagraniu albumu „Assymetry“ Zbigniewa Namysłowskiego. Posiada również wiele nominacji do wspomnianej nagrody: „Moderate Haste” Quintetu Jacka Namysłowskiego (2015); „Tęskno mi, tęskno” Olgi Boczar (2016); „Trójka Live” Sextetu Marka Napiórkowskiego (2017); „The Optimist” Grzegorza Nagórskiego (2018); „Dobrze, że jesteś” Zbigniewa Wodeckiego (2019); „Dla Dzieci” zespołu Karimski Club (2019); „Hipokamp” Marka Napiórkowskiego (2020); My Planet” zespołu Marta Wajdzik Quartet (2021).
Wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w kategorii Perkusista Roku w corocznej ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum. W 2017 roku zaliczony do grona „101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów” magazynu Perkusista.
Jest laureatem wielu nagród w ramach festiwali i konkursów, m. in:  I nagrody i statuetki „Aniołka Jazzowego” na festiwalu „Bielska Zadymka Jazzowa” (2004 i 2005); GRAND PRIX w kategorii zespołowej 40 Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego  „Jazz Nad Odrą 2004”; I nagrody na na Międzynarodowym Konkursie Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych  „Jazz Juniors” (2002 i 2005); Wyróżnienia dla instrumentalisty na „Jazz Juniors 2004”; „Swingujący Kruk” - wyróżnienie dla instrumentalisty na „II-nd Hot Jazz Spring - Częstochowa 2003”; I nagrody na „Konkursie Zespołów Jazzowych” w Radomiu (2004); I nagrody zespołowej na „Kultursalon
 Horbiger 2004” w Wiedniu; I nagrody zespołowej „Klucz do Kariery” na „Pomorskiej Jesieni Jazzowej” (2004).
W dotychczasowym dorobku posiada ponad 60 nagranych płyt jak również muzykę do seriali oraz udział w programach telewizyjnych stacji polskich TVP1, TVP2, POLSAT, TVN oraz zagranicznych: RTL, ZDF, BBC, MEZZO
Występował na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych min: w Australii, Japonii, Korei Płd., Chinach, Indonezji, Indiach, Singapurze, Hongkongu, Tajwanie, Libanie, Izraelu, Palestynie, Turcji, Niemczech, Czechach, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Luksemburgu, Szwajcarii, Austrii, Hiszpanii, Włoszech, Rosji, Rumunii, Serbii, Ukrainie, Estonii, Łotwie, Białorusi, Szwecji, Norwegii, USA, Meksyku.
Miał okazję koncertować na wielu prestiżowych scenach np: Royal Albert Hall w Londynie, Olympia w Paryżu, Opera w Tel Avivie, filharmoniach w Europie i na świecie, scenach klubowych min: Ronnie Scott’s w Londynie, Blue Note w Tokio i w Mediolanie, New Morning w Paryżu, oraz wielu innych.


Wota Jacek - ukończył PWSM we Wrocławiu w klasie perkusji Eugeniusza Waloszczyka w 1977 roku, a w 1974 roku został zatrudniony w  Orkiestrze Filharmonii Wrocławskiej, gdzie od 1980 roku jest solistą w grupie perkusji. Jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy koncertował w Polsce, w wielu krajach  Europy, a także w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej. Dokonał światowych i polskich prawykonań utworów na perkusję, występował na renomowanych festiwalach muzycznych, nagrywał dla rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych i firm fonograficznych.  Obok działalności artystycznej prowadzi aktywną działalność pedagogiczną; w 1977 roku został zatrudniony we wrocławskiej PWSM (obecnie Akademia Muzyczna), gdzie przeszedł kolejne etapy drogi naukowo-dydaktycznej, których zwieńczeniem było nadanie mu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytułu naukowego profesora sztuk muzycznych w 2000 roku. Jest regularnie zapraszany do udziału w pracach jury krajowych i międzynarodowych konkursów perkusyjnych, bierze udział jako wykładowca w kursach mistrzowskich, warsztatach, seminariach i kongresach perkusyjnych w kraju i za granicą.


Zagórski  Adam - jest jazzowym perkusistą, pianistą i kompozytorem, związany z kilkoma zespołami, w tym: ZK Collaboration, Jazz Forum Machine i Weezdob Collective. Wydał również album w renomowanej serii POLISH JAZZ i jest artystą Warner Music i Yamaha Music Europe.
Występował w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce, Niemczech, Danii, Czechach, Francji, Hiszpanii, na Ukrainie, w Szwecji, Belgii, Holandii, Białorusi, Słowacji, we Włoszech, Rumunii, USA, Turcji, Litwie, Łotwie, Izraelu, Katarze i Indonezji. Jego pasja do muzyki przyniosła mu uznanie w branży, a jego talent nadal inspiruje i zachwyca publiczność.
Jest wykładowcą na Akademii Muzycznej w Łodzi w Instytucie Instrumentalistyki Jazzowej oraz wykładowcą gościnnym dla organizacji Internal Compass  Music z siedzibą w Izraelu. Brał udział w konferencjach Jazz Education Network na Florydzie i prowadził zajęcia na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży.

W 2018 roku otrzymał stypendium "Młoda Polska" od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego